polskie teksty
neue Seite von iddd.de

alte 1-te Seite von iddd.de


Tylko demokracja bezpośrednia niszczy korupcję poprzez podział władzy wśród całego narodu i podejmuje dobre decyzje dla ludzi w Twojej okolicy. W prawdziwej demokracji rządzisz Ty a nie obce koncerny.

3 elementy demokracji bezpośredniej

"Szwajcaria albo śmierć"

20.11.2007

Trzecim Polakiem co do mnie napisał na temat demokracji bezpośredniej jest pan Zdzisław Gromada
tutaj pełny zbiór jego tekstów w pliku worda "Szwajcaria albo śmierć", .doc, 357,7 KB

Witam Panie Zdzisławie,
cieszy mnie pana zainteresowanie. Jest pan trzecim Polakiem, który do mnie napisał od kwietnia 2005 roku jak zacząłem publikować na temat demokracji bezpośredniej po polsku.

Na temat inwazji masztów telefonii komórkowej w Polsce oraz walki z mafią telefonii komórkowej dostaję z Polski przeciętnie 5 listów dziennie i jeszcze więcej dokumentów . Od kwietnia 2005 dostałem ponad 6000 listów z Polski. Ludzie czują temat - my tu żyjemy i my chcemy decydować - (o masztach)

Nie mam wykształcenia politycznego i dlatego widzę sam na własnej skórze, że świadomość ludzka rozwija się bardzo pomału. My inżynierowie mamy na to określenie z fizyki:
bezwładność.

Świadomość ludzka wprawdzie nie ma masy, ale ma bezwładność -dziwne nieprawdaż?

Dlatego nie publikuję na temat demokracji bezpośredniej dużo -
świadomość społeczna porusza się bardzo wolno w kierunku demokracji bezpośredniej. Mamy pierwsze dowody o zbiorowej inteligencji - zaprogramowanie przez anonimową społeczność internetową systemu operacyjnego LINUX, który jest lepszy od systemu Microsoftu i do tego za darmo..

W Polsce mamy też już pierwsze sukcesy. Przed moimi publikacjami polscy anarchiści pisali o demokracji uczestniczącej. Teraz mają w preambule - demokracja parlamentarna nie demokracja bezpośrednia tak !

Pomalutku coś się zmienia.
List pana jest takim sygnałem i zachęcił mnie do naszkicowania głównych cech demokracji bezpośredniej. Taki szkic obiecałem już przed rokiem mojemu pierwszemu korespondentowi panu Jerzemu Wojnarowi.

Wyszczególnienie elementów demokracji bezpośredniej jest konieczne, dla odróżnienia prawdziwej demokracji bezpośredniej od tej lipnej, którą z reguły proponują duże partie polityczne w celach utrzymania status quo, oszukania ludzi, że to oni niby też chcą demokracji bezpośredniej, ale znowu partia rządząca niestety była przeciwna.. Partie polityczne proponują takie progresywne rozwiązania przed wyborami lub jeśli wiedzą, że do przegłosowania nie dojdzie.

Trzy elementy demokracji bezpośredniej na szczeblu ogólnopolskim, regionu lub okolicy.

20.11.2007r.
Krzysztof Puzyna

Tylko wypełnienie trzy poniższych elementów gwarantuje działalność prawdziwej demokracji bezpośredniej. Z reguły grupy próbujące wprowadzać demokrację bezpośrednią przedstawiają wyborcom gotowe rozwiązania. Nikt się nie pyta obywateli czy temat jest właściwie ustawiony- czy o to chodzi i czy warianty rozwiązań są dobre. Dlatego:

1. Ustalenie tematu przez przejrzyste konsultacje społeczne.

Np. strategiczną decyzję o zamknięciu Polski dla tworów modyfikowanych genetycznie GMO podejmują w głosowaniu wszyscy Polacy. Temat jest źle ustawiony? inny wariant proszę..

2. Potwierdzenie tematu
w referendum przez większość uprawnioną do głosowania.

3. Przegłosowanie tematu przez przejrzyste i monitorowane głosowanie większości uprawnionej do głosowania.

Dalsze punkty odnośnie wprowadzenia w życie będą istotne w praktycznym rozwinięciu.

Pierwszym punktem praktycznym byłaby poprawka w konstytucji, stwierdzająca wyższość wyniku głosowania większości społeczeństwa nad aktami władzy kościelnej, ustawodawczej, wykonawczej, sądowej, bankowej, mass mediów, globalnych koncernów czy rozporządzeń Parlamentu Unii Europejskiej.Prezes RM Kaczyński udowodnił, że nie potrafi reprezentować interesów ludności

19.10.2007


Rządy Kaczyńskiego z punktu widzenia przeciwnika budowy masztów telefonii komórkowej to katastrofa.

Premier Kaczyński z Ministrem Szyszko zlekceważyli udział społeczeństwa w procesie tworzenia prawa i społeczeństwo jednoznacznie oszukiwali !
Pod pozorem prawa oni sami szerzą terror i bezprawie.

Rozporządzenie Premiera Kaczyńskiego o wykluczeniu obowiązku raportów oddziaływania na środowisko dla większości nowych stacji bazowych BTS i Node B z 21 sierpnia 2007 roku zostało przeforsowane w formie zażądanej przez operatorów telefonii komórkowej. Ale społeczeństwo było wręcz przeciwnego zdania.

Większość ludności nie chce mieszkać przy masztach telefonii komórkowej od kiedy też dzięki iddd.de wiadomo o potwierdzonych wielokrotnych przypadkach raka i zgonów z powodu promieniowania elektromagnetycznego GSM, UMTS, WiMax i inne.

Kaczyński udowodnił, że nie reprezentuje i nie chce reprezentować interesów ludności Polski. On chce tylko sprzedawać. On słucha na dyrektorów obcych koncernów - niech więc Operatorzy wybierają partię Kaczyńskiego. Inni potencjalni wyborcy PISu to mafia atomowa. PIS chce budować elektrownię atomową w Polsce.

Dodatkowo trzeba zauważyć, że aktualna dobra koniunktura w Polsce to nie zasługa rządów PISu tylko światowego ożywienia gospodarczego.


Konferencja prasowa Ministra Środowiska Szyszko, a zagrożenie zdrowia i życia dzieci

Do:
*Zarząd Telewizji Polskiej S. A.*
*Andrzej Urbański - Prezes Zarządu TVP S. A.,
Marcin Bochenek - Członek Zarządu TVP S. A.,
Piotr Farfał - Członek Zarządu TVP S. A.,
Robert Rynkun -Werner - Członek Zarządu TVP S.A.
Sławomir Siwek - Członek Zarządu TVP S. A.*

Szanowi Państwo,

W związku z planowaną na piątek 19 października:
http://mos.gov.pl/2aktualnosci/informacje_rp/2007.10.16.shtml
konferencją prasową z 2- letniej działalności ministra środowiska Pan Jana Szyszko, a także w nawiązaniu do niedawnej publikacji raportu naukowców z Bioinitiative Work Group:

(PL) http://bioinitiative.org/

i prezentacji programu telewizyjnego w telewizji TF1

http://next-up.org/Newsoftheworld/BioInitiative.php

z których wynika, że rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów pola elektromagnetycznego dopuszcza stosowanie, w miejscach gdzie mieszkają dzieci, pól wielokrotnie większych niż te, które mają wpływ na ich zdrowie, np. dla linii najwyższych napięć są to wartości 750 razy większe, dla stacji bazowych telefonii komórkowej 100 razy większe,

*zwracam się do Zarządu Telewizji Polskiej o skierowanie grupy dziennikarzy na konferencję Pana Ministra i poruszenie tego bardzo ważnego problemu*,

tym bardziej, że Pan Minister wprowadził nowe rozporządzenie, które ma ułatwić operatorom instalowanie kolejnych tysięcy stacji bazowych na naszych blokach, przedszkolach, szkołach.

O zagrożeniu od linii najwyższych napięć pisałem szczegółowo w tym raporcie:
http://kamionki.snap.pl/raport_dla_prezydenta_rp.pdf

Od przyjaciół z Lublina dostałem link do filmu "Tajniacy sięgają po broń"
http://pl.youtube.com/watch?v=H814aHIN2n8

Dalsze ukrywanie prawdy o zagrożeniu zdrowia i życia polskiego społeczeństwa doprowadzi do kolejnych takich starć z policją.

Ta sprawa jest bardzo ważna, nie można tego dłużej ukrywać !!!
Z wyrazami szacunku i nadzieją na to, że polskie społeczeństwo zostanie poinformowane o tym zagrożeniu przez polską telewizję

Krzysztof Kukliński
kamionki.snap.pl
Kamionki k/Poznania, Szafirowa 109


Zarób na wyborach, żądaj zapłaty za swój głos !POPISowa wyprzedaż Polski przez te same buźki: Kaczor zmusza nas do narkotyku komunikacji bezprzewodowej. Tusk i Kaczor chcą elektrowni atomowej i długów z nią związanych, oraz napromieniowania ludności - będzie lud słabszy mogą bez oporu niszczyć Polskę.

Różnice: na arenie międzynarodowej Kaczory wyrobiły sobie szacunek przez uczciwy opór przeciwko niemieckiej konstytucji dla Europy. Ale koncerny czekają na liberałów Tuska. Wtedy wyprzedaż Polski pójdzie taniej i łatwiej. Partie liberalne w Europie zwykle otrzymują 2-3 procent głosów w wyborach. Liberałowie to mały krąg najbogatszych ludzi, którzy po osiągnięciu państwowego koryta kradną z niego miliardy i się z biednymi nie dzielą. Dlatego opłaca im się krytyczne (do osiągnięcia 5 procent) głosy kupować. Swego czasu w Hamburgu na prywatkach wyborczych partii liberalnej można było zarobić 150 marek niemieckich za zobowiązanie się na oddanie głosu na hamburskich liberałów.

Nie bądź głupi ! Zarób też Ty, żądaj 200 złotych za głos oddany na liberałów Tuska !

Ostatnia szansa zapobiec katastrofie czarnobylskiej w Polsce !

Ostatnia szansa zapobiedz zadłużeniu na setki lat

Nie wybieraj terroru Kaczorów !

Nie wybieraj PO

Z braku możliwości prawdziwego wyboru- (kupione miejsca na listach) głosuj na Samoobsługę Polskiego Chama - on jak się sam nażre to da też innym.

Oto decydująca wypowiedź:

Premier u rektorów
2007-10-04, ostatnia aktualizacja 2007-10-03 19:50:13.0

Premier Jarosław Kaczyński
zapowiedział rozwój atomistyki: - Będziemy budowali elektrownie atomowe najpierw na Litwie,* później w Polsce - mówił.


*On miał na myśli elektrownię jądrową w Wisaginia
patrz też Mafia atomowa jak jaszczurka bez ogona


Polityka. Wybory. Ale kogo wybrać?
Podstawą decyzji powinna być uczciwa informacja
5.09.2007r. Krzysztof Puzyna

Tutaj próba przybliżenia ludziom pojęcia uczciwości w mediach - w odcinkach

Nie może to być wyczerpująca krytyka mediów polskich na to nie mam czasu.

Chodzi mi o przekazanie paru obiektywnych zdarzeń by ludzie zrozumieli i zaczęli się informować w niezależnych mediach - niezależnych duchowo no i niezależnych od zagranicznych pieniędzy!

Tylko wtedy są prezentowane poglądy autorów, a zdarzenia są opisywane uczciwie.

Na początek ostrzegam przed niemieckimi gadzinówkami z koncernu Springera:
"Dziennik" i "Fakt"

Przeniesione do działu Wybory-Massmedia

Diana Kucharczuk nie wprowadziła moich uwag do karty rozbieżności. Następna, niesolidna, niewykonująca swojej pracy osoba w Ministerstwie Ochrony Środowiska.

znajdź w arkuszu własne nazwisko i czy Twoje uwagi zostały uwzględnione

2.9.2007r.

Poniżej
moje listy do pani Kucharczuk, a na stronie
http://iddd.de/umtsno/bocian.htm#kacz
znajduje się list otwarty do Prezesa Rady Ministrów dr Jarosława Kaczyńskiego z 31.3.2007r. oraz z 7.5.2007 r.

Witam Krzysztof,
dziękuję bardzo za kartę. Po raz pierwszy coś takiego widzę - czyżby wcześniej zasad przejrzystości w dyskusji ze społeczeństwem w ten sposób nie praktykowano ?

Widać, że niektóre osoby są na karcie, mojego nazwiska pomimo 5 faksów i 4-ch mailów z pełnym adresem na adresy administracji nie zauważyłem.

Myślę, że jest to jednak bojkot mojego zaangażowania.. Inaczej trudno mi permanentne pomijanie moich fachowych uwag wytłumaczyć. Czyli takie jest zaangażowanie administracji polskiej w stosunku do Polonii.

Samo rozporządzenie jak pisała w RP 20.8.07 -ekologiczne procedury strona C2 Zofia Jóźwiak ogłosili podobnież 19 sierpnia 2007 r.

Wydaje się, że jednak Premier Kaczyński tego rozporządzenia nie podpisał, gdyż miało ono wejść w życie w momencie ogłoszenia, ale jeszcze 31.8.2007r. były ważne te stare..


http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20042572573

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20042572573&type=2&name=D20042573.pdf

Pozdro
Krzysztof Puzyna

Date: Sat, 1 Sep 2007 00:16:35 +0200

From: "Jurek Duszynski" <j.duszynski@rsepliz.most.org.pl>
Subject: [lista zieloni] [lista eko-news] Karta rozbieżności do projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko

Lista eko-news jest lista INFORMACYJNA


Karta rozbieżności do projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, do ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2006 r. Nr 129, poz. 902 ze zm.) - materiał przekazany przez DOOŚ

http://mos.gov.pl/2prawo/prace_legislacyjne/karty_rozbieznosci/karta_roznieznosci_31.08.pdf

Krzysztof Kuklinski: -karta rozbieżności-.
[01.09.2007Sam 03:07]


Przesyłam bo nie wiem czy dostałeś e-mail od Jurka


http://mos.gov.pl/2prawo/prace_legislacyjne/karty_rozbieznosci/karta_roznieznosci_31.08.pdf

Departament Kontroli i Nadzoru Rady Ministrów

25 lipiec 2007

To: cirinfo@kprm.gov.pl
Subject: Departament Kontroli i Nadzoru Rady Ministrów <cirinfo@kprm.gov.pl>
From: webmaster <webmaster@iddd.de>
Date: Wed, 25 Jul 2007 18:51:04

Szanowni państwo
wysłałem do MOŚ
do pani Kucharczuk,
Diana.Kucharczuk@mos.gov.pl

list z pytaniem gdzie ona w internecie udokumentowała udział społeczeństwa w sprawie poprawek do rozporządzenia jak poniżej, czyli szczegółowych uwarunkowań związanych z raportem o oddz. na środ. dotyczących inwazji telefonii komórkowej na Polskę.

Chciałbym wiedzieć i skontrolować, czy wypowiedzi społeczeństwa w postaci setek - tysięcy listów Ministerstwo Ochrony Środowiska uwzględnia czy te wypowiedzi po prostu niszczy?

Nie ma sensu nawoływać ludzi do udziału w kształtowaniu prawa jeśli liczą się tylko szantaże finansowe koncernów telefonii komórkowej oraz latający po sejmie lobbyści tych koncernów jak poseł Mierzydło.

Z chwilą stwierdzenia faktu, że ludzie i ich opinie nie są brani na poważnie - sam wiem o setkach listów do Ministerstwa Ochrony Środowiska i Ministra Szyszko trzeba wyciągnąć prosty wniosek, że udział społeczeństwa w wydaniu rządów PIS-u jest pozorny. Ludzie są traktowani jakby byli małpami w cyrku a nie właścicielami Polski.

Proszę o potwierdzenie odbioru tego zapytania
z poważaniem

Krzysztof Puzyna

Czy opublikowaliście listę nadawców w internecie?

21.07.2007

To: Diana.Kucharczuk@mos.gov.pl
Subject: szczegółowe uwarunkowania
Reply-To: webmaster@iddd.de

Szanowna pani, chciałbym sprawdzić ile nadesłanych listów z uwagami w sprawie szczegółowych uwarunkowań związanych z raportem o oddz. na środ. wasze ministerstwo uwzględniło.

Czy opublikowaliście listę nadawców w internecie?

Pozdrowienia
Krzysztof Puzyna

Kontrolować tych co mają władzę oraz tych co rządzą.

24 lipca 2007 r.

Kontrolować tych co mają władzę oraz tych co rządzą.

Witam walczących o własne zdrowie i o zdrowie społeczeństwa polskiego !

Napisałem do pani Kucharczuk z Ministerstwa Ochrony Środowiska
na adres

Diana.Kucharczuk@mos.gov.pl

po polsku jedno pytanie. Niestety tradycją tego urzędu stało się nie reagowanie na moje listy.

Proszę was więc o pomoc.

Projekt rozporządzenia RM w sprawie lokalizacji stacji bazowych i szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, oprotestowaliśmy. Patrz strona

http://iddd.de/idb.htm#kons

Uważam, że jest ważne sprawdzić czy nasze poprawki zostały jako protest przyjęte, czy też nasze listy w sprawie zmian rozporządzenia RM zostały po prostu zniszczone.

Dlatego miałem pytanie do pani Kucharczuk czy ona protesty odnośnie wyżej wymienionego rozporządzenia RM wstawiła do internetu i pod jakim adresem.

Proszę sprawdzić kogo protesty dotarły do Ministerstwa Środowiska, a tych których nie ma to proszę przesłać do MOŚ jeszcze raz, a adresy wstawić do księgi gości

http://gb.webmart.de/gb.cfm?bookid=875138
lub wysłać mi mailem.

Proszę mi podać gdzie znajduje się na stronach rządu mój protest?

Pozdrowienia z Hamburga
Krzysztof Puzyna
webmaster@iddd.de


Jurek Duszynski RE: Kontrolować tych co mają władzę oraz tych co rządzą.
[24.07.2007Die 09:40]

Ministerstwo Ochrony Środowiska <info@mos.gov.pl>

Do wiadomości:
Departament Kontroli i Nadzoru Rady Ministrów <cirinfo@kprm.gov.pl>

----- Original Message -----
From: webmaster <webmaster@iddd.de>
Cc: Andrzej Zwawa <zb@eco.pl>
Sent: Tuesday, July 24, 2007 1:57 AM
Konsultacje społeczne tylko jeszcze dwa dni !

27.6.2007r.

Minister Szyszko rozwala rządy Kaczyńskich !

mądry Polak przed szkodą?

wpis z księgi gości:

Bez natychmniastowej akcji i wnoszenia uwag na wskazany na stronie adres komórkowcy przepchną rozporządzenie, które spowoduje, że dla ok 90% inwestycji nie trzeba będzie raportów, a tym samym społeczeństwo straci wpływ na lokalizacje. Ludzi reagujcie bo za 2 miesiące wejdzie rozporządzenie w życie

Pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie montażu anten znacznie liberalizujący obecną sytuację. Konsultacje społeczne i możliwość protestu kończy się 29 czerwca. Później anteny bedą montowane jak się chce i gdzie, a o liniach radiowych nie będzie nawet wzmianki

Aby później nie trzeba było odrąbywać kabli od stacji telefonii komórkowych, czy dewastować skrzynek rozdzielczych, proszę natychmiast protestować na stronie rządu, a także dodatkowo w książce gości: "Przeciwko masztom telefonii komórkowej"

Minister Szyszko rozwala rządy Kaczyńskich.

Proszę pani Kucharczuk ten projekt rozporządzenia został wstawiony na stronę Ministerstwa Środowiska najwcześniej 20-go czerwca 2007 roku- widać to z daty zrobienia dokumentu. Ja protestuję przeciwko tak krótkiemu terminowi dla konsultacji społecznych.

Uzależnienie robienia raportów od mocy stacji jest niezgodne ze stanem wiedzy lekarskiej, jest niebezpieczne dla ludzi, ale jest zgodne z żądaniami kupionych posłów - lobbystów telefonii komórkowej jak poseł Mężydło z PIS-u. Szczególnie małe moce i modulowane sztucznie frekwencje pól elektromagnetycznych (PEM) powodują raka i osłabienie systemu immunologicznego oraz inne dolegliwości.

Patrz stronę

http://iddd.de/umtsno/60krebs.htm

Projekt rozporządzenia, jeśli przejdzie przyczyni się do przejścia niepokojów społecznych w wybuch otwartych zamieszek społecznych przeciwko masztom telefonii komórkowej.
Promieniowanie stacji bazowych telefonii komórkowej wpływa w sposób udowodniony i jednoznaczny na zdrowie i życie ludzi i zwierząt oraz po części roślin niezależnie od poziomu wypromieniowanej mocy. W ocenie nie chodzi o działanie termiczne, czyli czy można ugotować przy pewnej mocy jajko czy upiec kotlet, ale o zdrowie żywych istot i całościowe oddziaływania nietermiczne PEM !

Ludzie będą mieli prawo do samoobrony chronić własne życie !

Niech Minister Szyszko lepiej rząda od firm wprowadzenia taniej telefonii satelitarnej. Ten rodzaj komunikacji bezprzewodowej szkodzi tylko tym co telefonują a kontrola nad użytkownikiem jest jeszcze wygodniejsza dla rządów Polski, Europy i CIA.Projekt Ministra Ochrony Środowiska Szyszko przyczyni się do zwalczenia najlepszych władz jakie Polska dotychczas miała.

Wejdzie to rozporządzenie w życie będzie to początek szybkiego końca rządów PISu.
A to byłaby przyznaję wielka szkoda dla pozycji Polski w Europie

Pozdro z Hamburga
Krzysztof Puzyna


Ze strony Ministerstwa Środowiska

Projekty aktów prawnych - do konsultacji społecznych

Projekty aktów wykonawczych do ustawy Prawo ochrony środowiska
  
Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko

- termin przesyłania uwag: 29.06.2007
- departament odpowiedzialny za przygotowanie projektu: DOOŚ
- adres, pod który można przesyłać uwagi:

Diana.Kucharczuk@mos.gov.plMoje pierwsze uwagi na temat umowy nazwanej europejskim prawem podstawowym.

Już raz Konrad Mazowiecki wpuścił mieszkańców dzisiejszych Niemiec - Krzyżaków do Polski, wtedy trzeba było dziesiątki tysięcy trupów i trzystu lat aby po zwyciestwie grunwaldzkim ich znowu wywalić.

23 Jun 2007
Krzysztof Puzyna
przeniesione do
Konstytucja dla Europy


UE-niemiecka własność ?

komentarze

przeniesione do Konstytucja dla EuropyO niemieckim semantycznym triku i żmiji.

18.6.2007 r.
Krzysztof Puzyna


Niemcy nie posiadają własnej konstytucji. Po wojnie Amerykanie narzucili im prowizoryczne przepisy i zmusiły władze niemieckie do ich przejęcia.

przeniesione do Konstytucja dla Europy

Warsztaty o Energii - i o wątpliwej strategii rządu.

7 kwietnia 2007 r.

Drogi Panie!
załączam zaproszenie na Warsztaty o Energii - i o wątpliwej strategii rządu.

pozdrawiam

Mirosław Dakowski

powstaje moja strona dakowski.pl
o ENERGETYCE ( gł. odnawialnej , poszanowaniu energii)


O Kościele (też weryfikacja agentów)
Ordynacje (JOW !!)
ewolucjonizm itp.


Sent: Sunday, May 06, 2007 9:23 PM
Subject: Warsztaty_Skąd ropa i gaz

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
i
redakcja kwartalnika RUROCIĄGI

zapraszają na warsztaty

SKĄD ROPA I GAZ DLA POLSKI

17 maja /czwartek/, rozpoczęcie o godz. 17.00

w Centrum Prasowym FOKSAL w Domu Dziennikarza

ul. Foksal 3/5, sala A na I piętrze
z udziałem zaproszonych gości:

- Hijran Aliyewa Islam, prezes Kaukaskiego Domu w Polsce

- prof. dr hab. Mirosław Dakowski, fizyk, Akademia Podlaska

- dr hab. inż. Maciej Kaliski, prof. A.G.H. w Krakowie, energo-analityk

- Bogdan Pilch, Dyrektor Przedstawicielstwa Gaz de France w Polsce

- dr inż. Zbigniew Wrzesiński, prof. Politechniki Warszawskiej (b. prezes Agencji Techniki i Technologii)

Spotkanie poprowadzi Witold St. Michałowski, redaktor naczelny RUROCIĄGÓW.- autor książki TAJNE SŁUŻBY W RURACH

"Zielone Brygady" oraz francuska federacja antynuklearna Reseau Sortir du nucleaire

Wydawnictwo "Zielone Brygady" oraz francuska federacja antynuklearna Reseau Sortir du nucleaire serdecznie zapraszają na spotkanie "Wyjście z energetyki nuklearnej".

Na spotkaniu Ewa Chantre oraz Andre Lariviere, przedstawiciele Reseau Sortir du nucleaire wyjdą naprzeciw fałszywym informacjom o energii nuklearnej oraz przedstawią alternatywne źródła energii.

Spotkanie jest ściśle powiązane z ukazaniem się publikacjii "Energetyka jądrowa - tędy do wyjścia", która przystępnie przedstawia sposoby działania reaktorów nuklearnych, omawia koszty energetyki jądrowej, zagrożenia cywilne i militarne związane z elektrowniami atomowymi oraz przedstawia realne alternatywy. Publikacja ta jest związana z planami budowy w Polsce elektrowni jądrowych.

Podczas spotkania będzie można otrzymać tę broszurę oraz inne publikacje ekologiczne Wydawnictwa "Zielone Brygady".

Kraków:
środa 4 października, godz. 19.00
Klub muzyczny "Imbir"
ul. Św. Tomasza 35

oraz Warszawa:
czwartek 5 października, godz. 18.00
ul. Konopnickiej 6, sala Kominkowa (YMCA, gmach Teatru "Buffo")

pozdrawiam
Andrzej Żwawa

Wydawnictwo "Zielone Brygady", Serwer MOST.org.pl / ECO.pl
Sławkowska 12 III p., PL 31-014 Krakow tel./fax: 48 12 4222264, 4222147, mailto: zb przez eco.pl http://zb.eco.pl

Zabezpieczenie Konsumenta: Komisja Europejskiego Parlamentu zabrania od 1 grudnia 2006 używanie w kosmetykach 22 substancji do kolorowania włosów, gdyż przemysł nie udowodnił ich nieszkodliwości.

22.07.2006

Wiceprezydent komisji europejskiej Günter Verheugen, szef wydziału przemysłu i rozwoju gospodarczego powiedział " Substancje, których nieszkodliwości nie można udowodnić znikną z rynku. Nasze wysokie standardy bezpieczeństwa, nie tylko chronią konsumentów unii, ale zapewniają również europejskiemu przemysłowi kosmetycznemu konieczne zabezpieczenie prawne."

przeniesione do Konstytucja dla Europy

więcej po angielsku lub niemiecku

Krótki komentarz do stanowiska Samoobrony.
18.05.06

Samoobrona jest u władzy, może zmienić przepisy. Pokażcie, że coś potraficie ! Stanowisko jest związane z wyborami w jesieni 2006. Każda partia i także Samoobrona powinna zagwarantować wyborcom instrumenty umożliwiające odwołanie wybranych przedstawicieli w przypadku oszustwa własnych wyborców w trybie 7 miesięcy, np przez automatyczną rotację z potwierdzeniem przez wyborców.

Pisanie o "kłopotach zdrowotnych" przy ulicy Banacha w Słupsku to bardzo zły zwrot. Tam ludzie umierają ! tam jest katastrofa !

Komunikat Rządu

Zainteresowanych podjęciem pracy w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym informujemy, że swoje aplikacje należy składać na adres:

Biuro Pełnomocnika do spraw organizacji
Centralnego Biura Antykorupcyjnego
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

Bliższe informacje można uzyskać pod numerem tel. (0 22) 694 75 47
"..problem, będzie miał negatywne skutki w przyszłości.." Ale dla partii, dla ludzi to stacje telefonii komórkowej w miastach to już teraz duży problem zdrowotny i finansowy. Zmieńcie ustawy ! Nie tylko uzdrowiska i turyści potrzebują ochrony ale mieszkańcy narażeni na ciągłe napromieniowanie. Poważnych badań epidemiogicznych dotyczących promieniowania stacji bazowych telefonii komórkowej jest wystarczająco dużo.

Krzysztof PuzynaSłupsk, stanowisko Samoobrony

28.04.2006r.

Uwaga Fragmenty! pełny tekst w pliku, .pdf, 79 KB

Samoobrona przyłącza się do tego protestu i mówi zdecydowane NIE dla braku poszanowania przez Władze Miejskie czynnika spolecznego jakim są głosy sprzeciwu ludzi, którzy mają być skazani na sąsiedztwo masztu emitującego szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Należy rownież pamietać o tym, że emisja szkodliwych fal elektromagnetycznych nie pozostanie obojętna dla zdrowia dzieci i młodzieży szkolnej tam mieszkającej.

Przykłady kłopotów zdrowotnych mamy już wśród mieszkańców okolic ulicy Banacha gdzie od kilku lat stoi wieża emitująca szkodliwe promieniowanie.

Samoobrona RP w Slupsku stoi na stanowisku, że lokalizacja anten telefonii komórkowej w centrum miasta i osiedlach mieszkaniowych jest zdecydowanie zła, gdyż burzy spokój o bezpieczeństwo własne i przyszłych pokoleń tam mieszkających. Miejsce takich budowli jest na obrzeżach miast.

W związku z powyższym apelujemy do Władz Miasta Słupska i urzędników wystawiających stosowne decyzje, aby opamiętali się i nie lekceważyli problemu, ktory będzie miał negatywne skutki w przyszłości.


Słupsk 28.04.2006r.
Metoda sprawdzająca status wieży śmierci telefonii komórkowej
Ludzie chcieli by wiedzieć, czy anteny na maszcie działają.

22.03.2006

przeniesiona do działu pomiarów.

Materiały z walki wyborczej 2005

Przeniesione do działu Wybory i Media

Pozostawiam materiały z walki wyborczej

24.10.2005

aby ludzie pamiętali, jak partia reprezentująca interesy mniej niż 0,2 procent ludności oraz ponad 90 procent kapitału obcego, czyli liberałowie z PO była obecna we wszystkich massmediach w Polsce i zagranicą jakby reprezentowała 20 razy więcej ludności.

Istotą kapitalizmu jest zabieranie milionom miliardów. Samo słowo miliarder to właśnie znaczy, że zabrał milionom ludzi ich uczciwe dochody i ich z potrzebującymi nie dzieli.

Co można jeszcze w Polsce ukraść ?

Przeniesione do działu Wybory i Media
Znaleziono dziadka Tuska na liście autochtonów, czyli na tak zwanej " Deutsche Volksliste"

18.10.2005

Ma to dla Tuska dużo zalet, on może wyemigrować do Niemiec, gdzie dostanie obywatelstwo niemieckie nie musząc przy tym zrzekać się polskiego. Niemcy patrzą na pochodzenie i w dalszym ciągu o przywilejach roztrzyga krew przodków.

Zwykli mieszkańcy Niemiec obcego pochodzenia muszą zrzec się swojego obywatelstwa jeśli chcą otrzymać niemieckie.

Taktykę walki w stosunku do walczących Polaków na terytorium "Westpreussen" sformułował 1939 roku Gauleiter Forster na przemówieniu do "Danziger"- do "prawdziwych" Gdańszczan TTV - tarnen, täuschen, verpfeifen ( się maskować, oszukiwać i denuncjować)

Przeniesione do działu Wybory i Media


Platforma kolesiów

Wygląda na to, że Platformie w pełni udało się zniknięcie byłego prezydenta Warszawy Pana Piskorskiego ze sceny politycznej. To właśnie ten polityk PO, który dorobił się za czasów swojej prezydentury wielu mieszkań na wynajem grając na giełdzie i na rynku dzieł sztuki ...:)
więcej

Obywatele Europy mają prawo i obowiązek poprawić konstytucję europejską !

16 czerwca 2005 szefowie państw europejskich zdecydowali przesunąć ratyfikację konstytucji dla zjednoczonej Europy o jeden rok.

Jest to z jednej strony słuszne. Wykluczenie przez Prezydenta Komisji Europejskiej Junckera zmian w tekście konstytucji jest podłe.

przeniesione do Konstytucja dla EuropyKrzysztof Puzyna
eMail:
webmaster@umtsno.de
http://iddd.de

Demokracja bezpośrednia a korupcja

Państwo i władzę państwową stanowi naród

Formy podziału władzy zmieniały się z czasem.

Forma władzy, która jest rozwiązaniem doskonałym
na aktualne problemy związane z korupcją i dyktaturą
koncernów amerykańskich miała swój początek w starożytnej Grecji.

Grecka demokracja bezpośrednia władała przez zgromadzenie ludowe. Udział w nim był dostępny dla każdego wolnego obywatela za wyjątkiem kobiet oraz niewolników. Jej główną zasadą była możliwość udziału każdego wolnego obywatela w procesach tworzenia prawa i warunków jego zastosowania we wszystkich procesach życia danej społeczności (kulturalnych, społecznych, politycznych i gospodarczych), była praktykowana i dyskutowana w demokracji szlacheckiej -liberum veto, rewolucji francuskiej 1789, wpływ Montesquieu (1689 - 1755) i Rousseau (1712 - 1778) i formach typu republikańskiego (parlamentaryzm).

Formą przeciwstawną dla demokracji bezpośredniej jest forma władzy hierarchicznej o strukturze piramidalnej: ustrój monarchiczny, władza papieska.

Pomiędzy formami podziału władzy hierarchicznej i demokracji bezpośredniej, istniał i istnieje konflikt interesów odzwierciedlany przez ustroje zapewniające panowanie jednowładcze pod pozorem wprowadzania demokratycznych impulsów takich jak suwerenność narodowa, w której państwo i władzę państwową teoretycznie kształtuje naród...

W konstytucji austriackiej z 1920 roku znajduje się następujący zapis: "władza wywodzi się od ludu", w konstytucji Republiki Weimarskiej przedstawione zostało to trochę niewyraźnie: "władza państwowa wywodzi się od narodu", w konstytucji NRD do roku 1968-go w artykule trzecim zawarte było następujące stwierdzenie: "Cała władza państwowa wywodzi się od ludu. Współudział obywateli w rządzeniu następuje poprzez udział obywateli w inicjatywach i referendach ludowych oraz poprzez korzystanie z czynnego i biernego prawa wyborczego." Podobnie jest w Polsce, gdzie prócz udziału w referendum obywatele mają prawo do tzw. inicjatywy ludowej. Oznacza to, że grupa poparta podpisami ponad 0,5 miliona obywateli ma prawo przesłać do parlamentu projekt ustawy.

Na ideę Montesquieu - potrójny podział władzy na ciało prawodawcze, władzę wykonawczą i orzecznictwo sądowe powołują się ci którzy ograniczają suwerenność narodową do wyboru tak zwanych przedstawicieli narodu. Tłumaczą to tym iż nie ma innych możliwości zorganizowania państwa.

Według Rousseau suwerenność narodowa jest w istocie rzeczy nie do kupienia i powinna znaleźć swój wyraz w woli ogółu (volonté générale). Czyli musi mieć odzwierciedlenie we władzy ustawodawczej. Oczywiście także Rousseau nie widział praktycznej możliwości rządzenia olbrzymim państwem jakim jest Francja poprzez instrumenty demokracji bezpośredniej jak referenda czy plebiscyty narodowe.

Z tego względu postęp demokratyczny w konflikcie z systemami jedynowładczymi jak Monarchizm czy Bonapartyzm rozwijał się do połowy XIX wieku jako system delegujący władzę czyli parlamentarny.

Równolegle od połowy XIX wieku są wprowadzane elementy demokracji bezpośredniej takie jak plebiscyty do konstytucji regionalnych-na przykład w Szwajcarii. Od 1891 roku Szwajcaria wprowadziła do konstytucji państwowej instrument ludowej inicjatywy ustawodawczej dla ustaw konstytucji narodowej.

Także w konstytucji Republiki Weimarskiej przewidziano elementy demokracji bezpośredniej. Niestety nie zostały one przyjęte przez ludność, która albo oczekiwała na wodza albo po prostu o nich nic nie wiedziała. Manipulacja tzw. większości parlamentarnej - spowodowała przekazanie przez przedstawicieli ludowych "władzy państwowej" dyktatorowi na podstawie tzw. ustawy upoważniającej.

To co po tym nastąpiło nie miało nic wspólnego z godnością ani rozwojem człowieka i w kontekście niniejszego artykułu jest mało interesujące.

Tak długo jak przy organizacji wpływu każdego obywatela na państwo, a przynajmniej na ciało ustawodawcze, konieczna była olbrzymia ilość energii, czasu i pieniędzy, nie była możliwa masowa realizacja demokracji bezpośredniej w znanych formach plebiscytów czy referendów.

Ale wiek XX jest już poza nami. Demokratyczne impulsy takie jak Solidarność, wybór Wałęsy na wodza, wyparcie Rosjan z Polski, przegonienie mafii atomowej są dowodami, że większość ludności ma świadomość swojego prawa jako równi wśród równych do ustanawiania warunków życiowych swojego społeczeństwa.

Rozwój techniki internetowej pozwala w sposób tani i niezależny na przekazywanie informacji,a w świadomości własnej odpowiedzialności jako instancji ostatecznej decydować o losie kraju, który jest przecież definiowany przez byt całości swoich obywateli.

Pozwala im decydować o tym czy powinni reprezentować ich ludzie uczciwi czy kłamcy. Czy Polska powinna zostać sprzedana koncernom amerykańskim, czy niemieckim. Czy o długości polskiej marchewki, czy wielkość polskiego jabłka decydować ma brukselski urzędnik czy polski rolnik.

Przedstawiciele demokracji parlamentarnej nie dyskutują o demokracji bezpośredniej z tego samego powodu jak w republice Weimarskiej. Jeśli obywatele nie wiedzą, że każda sprawa państwowa musi być zaakceptowana przez większość, jeśli ma mieć demokratyczną legitymację narodu to wierzy w takie kłamstwa, że demokracja parlamentarna to demokracja.

Udział narodu w kształtowaniu własnego państwa nie jest w demokracji pośredniej czyli reprezentacyjnej dyskutowany, gdyż demokracja parlamentarna nie reprezentuje narodu.

Demokracja parlamentarna reprezentuje swoich sponsorów, a są to koncerny działające globalnie, głównie amerykańskie. W latach 1989 - 2000 państwo niemieckie na pomoc inwestycyjną w Polsce wydało koncernom niemieckim 12 miliardów marek. Pierwsze co Niemcy wykupili były polskie gazety...

Ciągły wzrost rozpowszechniania internetu otwiera nam nowe możliwości do informacji i kontroli państwa przez naród.

Z mojego punktu widzenia tylko przez kontrolę ciała prawodawczego, władzy wykonawczej i orzecznictwa sądowego przez naród jako instancji ostatecznej można by uratować Polaków przed całkowitym zubożeniem i dewastacją kraju pomimo jego bogactw.

Apeluję aby nie głosować na konstytucję europejską !!!

Ta konstytucja wymyślona została przez takich polityków jak V. G. Estaing, J. L. Dehaene i G. Amato, głównie z tradycji elitarnych np.: Darwina i nie uwzględnia demokracji bezpośredniej.

Patrz :
" TYTUŁ VI: ŻYCIE DEMOKRATYCZNE UNII
Artykuł 44: Zasada demokratycznej równości

We wszystkich swoich działaniach Unia szanuje zasadę równości swoich obywateli. Instytucje Unii traktują wszystkich z jednakową uwagą."

To brzmi jak u psychologa. Lud jest podmiotem i prawem, nie potrzebuje uwagi tylko udziału we władzy!

Patrz:
TYTUŁ VI: ŻYCIE DEMOKRATYCZNE UNII
Artykuł 45: Zasada demokracji przedstawicielskiej

1. Podstawą funkcjonowania Unii jest zasada demokracji przedstawicielskiej.
2. Obywatele są bezpośrednio reprezentowani na poziomie Unii w Parlamencie Europejskim. Państwa Członkowskie są reprezentowane w Radzie Europejskiej i w Radzie Ministrów przez ich rządy, odpowiedzialne przed parlamentami narodowymi wybranymi przez obywateli tych Państw.
3. Każdy obywatel ma prawo uczestniczyć w życiu demokratycznym Unii. Decyzje są podejmowane w sposób jak najbardziej otwarty i zbliżony do obywatela.
4. Partie polityczne na poziomie europejskim przyczyniają się do kształtowania europejskiej świadomości politycznej i wyrażania woli obywateli Unii.

W całym projekcie nie ma ani słowa o niesamowitych skandalach finansowych w których bohaterowie kradną bezkarnie pieniądze Unii czyli składki państw członkowskich. Wymieniam tylko parę z nich:

1. Były przewodniczący Unii Berlusconi zmienia we Włoszech ustawy aby uniknąć oskarżeń o oszustwa.
2. Jacques Chirac jako burmistrz Paryża kradnie kilkanaście milionów euro i jest chroniony przez tzw. nietykalność parlamentarną.
3. Niemieckie przedstawicielki Unii zatrudniają kochanków lub rodzinę na nieistniejących stanowiskach.
4. Niemcy wyłudzają z Unii miliardy euro, które znikają w tzw. odbudowie DDR-u.
5. Skandal finansowy przewodniczącego komisji unijnej Santera.
6. Skandal finansowy byłego premiera Francji pani E. Cresson.
7. Zamieszany w oszustwa podatkowe następca pana Santera pan Romano Prodi do dzisiaj nie został skazany. Największym osiągnięciem komisarza unijnego R. Prodi było ciche usunięcie z parlamentu Unii uczciwych urzędników, którzy wykryli afery Santera i pani Cresson . Czy oni jeszcze żyją?
8. Niezliczone skandale o drobne kradzieże pieniędzy unijnych przez większość jej przedstawicieli. Cytuję anonimowego przedstawiciela parlamentu Unii: "podaję, że bilet na samolot kosztował 550 euro a lecę za 150. Albo, podaję, że śpię w hotelu za 400 euro a ja śpię w biurze parlamentu za darmo. Większość parlamentarzystów nie śpi w hotelach tylko jedzie do Niemiec i śpi w najtańszych pensjonatach przygranicznych. Oczywiście kasuję udział za obecność w posiedzeniach, ale po wpisaniu się na listę wyjeżdżam na wczasy.. Tak robią wszyscy..."

Takiej korupcji nie da się zagłuszyć osiągnięciami paru uczciwych kontrolerów, którzy po wykryciu defraudacji zostali z Brukseli wyrzuceni a nie wynagrodzeni. Jedynie bezpośredni udział i kontrola ludowa jak w demokracji bezpośredniej może liczyć na odniesienie sukcesu w walce przeciwko korupcji. Sponsorowanie 450 milionów obywateli Europy było by za drogie nawet dla szejków arabskich i Bila Gatesa....

Konstytucja dla Europy potrzebuje w Preambule uznania centralnej roli wszystkich dorosłych obywateli unii w tworzeniu prawa . Konstytucja dla Europy powinna być ratyfikowana przez większość obywateli unii.

TYTUŁ VI: ŻYCIE DEMOKRATYCZNE UNII
Artykuł 46: Zasada demokracji uczestniczącej

1. Instytucje Unii, za pomocą odpowiednich środków, umożliwiają obywatelom i stowarzyszeniom przedstawicielskim wypowiadanie i publiczną wymianę poglądów we wszystkich dziedzinach działania Unii.
2. Instytucje Unii utrzymują otwarty, przejrzysty i regularny dialog ze stowarzyszeniami przedstawicielskimi i społeczeństwem obywatelskim.
3. Komisja prowadzi szerokie konsultacje z zainteresowanymi stronami w celu zapewnienia spójności i przejrzystości działań Unii.
4. Obywatele, w liczbie nie mniejszej niż milion, pochodzący ze znacznej liczby Państw Członkowskich mogą wezwać Komisję do przedłożenia odpowiedniego wniosku w sprawach, w odniesieniu do których, zdaniem obywateli, wykonanie Konstytucji wymaga aktu prawnego Unii. Ustawa europejska określa przepisy dotyczące szczególnych procedur i warunków wymaganych dla takiej inicjatywy obywatelskiej.

Ustawienie gry parlamentarnej tak jak w punkcie 4 pozbawia ludność Europy wpływu na decyzje Unii, redukuje decyzje milionów do podania wniosku bez prawa decyzji o akcie prawnym. Proszę spróbować wspólnie zorganizować ponad milion osób z różnych krajów dla jakieś dobrej idei. Żeby coś takiego zorganizować musi być nie tylko ważny temat, ale i odpowiednio dużo pieniędzy, zdrowia, czasu i motywacji. Szukać ponad miliona osób, żeby skorumpowany biurokrata z Brukseli położył propozycję na swoje biurko?

Ludzie nie głosujcie na konstytucję, która pozbawia was podstawowego prawa do współwładzy !

W przyszłości zorganizowanie ponad miliona osób z różnych krajów Unii nie będzie i tak możliwe. Specjalne metody manipulacyjne, jak globalne zatrucie atmosfery przez sole baru i i tlenek barowy (patrz chemtrails na http://umtsno.de) czy globalne napromieniowanie ludności falami elektromagnetycznymi o specjalnej częstotliwości, patrz http://umtsno.de są w stanie przerwać każdą działalność ludzką.

Pod punktem 4 nieustalone zasady dla inicjatyw obywatelskich będą dodatkowo określone w taki sposób, żeby inicjatywa obywatelska nie mogła przeszkodzić nawet propagandowo jakiemuś oszustwu.

Polacy, nie głosujcie na aktualny Projekt Traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy, który pozbawia ludzi suwerenności osobistej i narodowej.

Potrzebujemy nowej partii, której jedynym celem programowym byłoby
zorganizowanie i zabezpieczenie udziału we władzy wszystkich obywateli.
Potrzebujemy Initiatywy Demokracji Bezpośredniej bez dodatkowego programu uszczęśliwiania ludzi w sposób konserwatywny, liberalny czy komunistyczny.

Technicznie jest możliwa do zrealizowania demokracja bezpośrednia: technologia internetu w roku 2004 gwarantuje bezpieczne głosowanie. Myślę przy tym o europejskich rozwiązaniach, które praktykują banki. A więc adres konta, osobista indentyfikacja przez tajny numer PIN, używanie jednorazowych numerów do transakcji TAN i w miarę bezpieczne szyfrowanie DES.

Uwaga! najnowsze Laptopy IBM, komputery z Intel Pentium 4E i systemem operacyjnym MS-Longhorn są już sprzedawane z tzw. Trusted-Computing-Hardware, która umożliwia pełną kontrolę nad komputerem i jego dokumentami przez firmę certyfikującą. A więc te amerykańskie zagrywki do kontroli światowej, a przede wszystkim pecety z oprogramowaniem Microsoft nie nadają się do bezpiecznego głosowania przez internet. Także muszę z góry ostrzec przed amerykańskimi rozwiązaniami do głosowania przez internet. Nie są one bezpieczne, a politycznie nie byłoby mądrze, używać rozwiązań NSA, globalnej agencji do elektronicznej dywersji i podsłuchu..

Ze strony ekonomicznej demokracja bezpośrednia poprzez internet byłaby najszybszą i najtańszą możliwością stałego rządzenia przez większość.

Politycznie, Inicjatywa Demokracji Bezpośredniej stałaby się nową drogą polityczną, gwarantującą rozwój każdego człowieka.

Polacy powinni podążyć w tym kierunku, gdyż to oni spełniają w Europie rolę politycznej awangardy.

tekst w formacie .pdf

Krzysztof Puzyna
eMail: webmaster@iddd.de
http://iddd.de


Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory z 13go czerwca 2004 do PE wygrała Platforma Obywatelska - uzyskała 24,1 proc. głosów i otrzyma 15 mandatów w PE. Na drugim miejscu jest Liga Polskich Rodzin - 15,92 proc./ 10 mandatów, a na trzecim Prawo i Sprawiedliwość - 12,67 proc/ 7. Pozostałe mandaty w PE uzyskały: Samoobrona- 10,78 proc./ 6, SLD-UP - 9,35 proc./ 6, Unia Wolności - 7,33 proc./ 4, PSL - 6,34 proc./ 4, Socjaldemokracja Polska - 5,33 proc./ 3

26 mln Polaków ( ci co wybory zbojkotowali plus LPR plus Samoobrona) nie chcą skorumpowanej uni. Polscy wyborcy pokazują, że demokracja parlamentarna nie ma w 21 wieku politycznego sensu. 38 reprezentantów Polski reprezentuje maksymalnie cztery miliony wyborców i nie ma prawa decydować o losie 30 Milionów. Potrzeby większości są ważniejsze niż potrzeby mniejszości. Większość Polaków nie dała im prawa do reprezentacji. Te wybory nie mają legitymacji społecznej, są przez to nieważne.

więcej


Co zawdzięczamy kulturze korupcji parlamentu unii europejskiej nazywanej "demokracją"

Zniesienie statusu strony dla obywateli - ludzie traktowani jak psy - to jest Demokracja Unii Europejskiej - można szczekać lub wyć

Ludzie nie głosujcie na konstytucję ue !!!

więcej Informacja Małgorzaty GossCo zawdzięczamy kulturze korupcji parlamentu unii europejskiej nazywanej "demokracją"

Zniesienie statusu strony dla obywateli - ludzie traktowani jak psy - to jest Demokracja Unii Europejskiej - można szczekać lub wyć
(Uwaga pochodzi od Krzysztofa Puzyny)


więcej Informacja Jerzego Wojnara


Projekt traktatu ustanawiającego konstytucję (1MB .pdf)
List otwarty do Papieża

patrz wybory do PE
| List otwarty do Papieża | Taktykę Urzędu do Spraw Ochrony przed Napromieniowaniem trzeba nazwać po imieniu. | Ograniczyć wpływ koncernów na Europę, list do Barroso (po ang i niem.) |Demokracja bezpośrednia a korupcja | Co zawdzięczamy kulturze korupcji parlamentu europejskiego informacja M. Goss, informacja J. Wojnar | Zwycięstwo demokracji bezpośredniej w Cianowicach- sprawozdanie w formie wiersza | Wykluczenie przez Komisję Unii zmian w tekście konstytucji jest podłe | Platforma kolesiów | Znaleziono dziadka Tuska | Pozostawiam materiały z walki wyborczej | nadzieja i gratulacje | Nowa Partia | Metoda sprawdzająca status wieży śmierci telefonii komórkowej | Słupsk, stanowisko Samoobrony | 22 substancje zabronione przez Unię Europejską, gdyż nie udowodniono ich nieszkodliwości | IDB-nowa inicjatywa | Kara śmierci dla nikczemnego Dyrektora z Opola ? | dalsze linki u góry


umtsno.de | polskie teksty | iddd.de | alte 1-te Seite von iddd.de | neue Seite von iddd.de | Eu-Parlament